2011 Yılı Asgari Ücret Tarifesi - Muhasebe Ücret Tarifesi

 

Türmob tarafından Maliye Bakanlığı'na yayınlanmak üzere gönderilen 2011 yılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik ücret tarifesi.

 

 

 

 

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'nden;


2011 YILI SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK ASGARİ ÜCRET TARİFESİ

 

3568 sayılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununun 46 ncı maddesi ile 2/1/1990 tarihli ve 20390 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir Ücretlerinin Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca hazırlanan ve 2011 yılında meslek mensuplarınca uygulanacak olan asgari ücret tarifesi aşağıda tablolar halinde gösterilmiştir.

 

Tablolar için tıklayınız

 

Yorumlar

ücret tarifesinin bir anlamı

bysakin kullanıcısının resmi

ücret tarifesinin bir anlamı yok çünki istanbul bölgesinde (ben istanbul bölgesindeyim) ücret tarifesinin çok altında 60-70 tl ye defetr tutuluyor. bunlarda çoğunlukla belge kiralayanlar (ki kanunen yasak) yapıyor.zaten mükelleflerden tahsilat sorunu  var. odanın ilgilendiği yok.piyas da fazla sayıda başkalarının belgesi ile muhasebecilik yapan şahıs var.

 

Başkalarının belgesi ile

freezer kullanıcısının resmi

Başkalarının belgesi ile muhasebecilik yapan kişileri denetleyemiyor mu oda ? Denetim mi yetersiz yoksa işin içinde başka işler mi var ?

Tübitak kobi ar-ge projesi

İLHAMİ AKDAĞ kullanıcısının resmi
Tübitak kobi ar-ge projesi yapıyorum 2010 yılı için kurumdan talep edebileceğim asgari ve azami YMM ücret limiti ne kadar TL'? bildiri iseniz memnun olurum.

Yeni yorum ekle